Kategoria:święta

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek jest pierwszym dniem Triduum Paschalnego. Upamiętnia on Ostatnią Wieczerzę, podczas której Chrystus ustanowił sakrament kapłaństwa i Eucharystii.

Czytaj dalej »

Dzień Wszystkich Świętych 2021

Święto Wszystkich Świętych – tego dnia odwiedzamy cmentarze, dekorujemy groby zniczami i kwiatami, wspominamy zmarłych. Odwiedzenie cmentarza to doskonała okazja, aby w ciszy i spokoju powspominać tych, którzy odeszli, również tych, których nigdy nie było nam dane poznać, ale powinni pozostać w naszej pamięci. Tego roku aura nam sprzyjała (SS).

Czytaj dalej »

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek jest upamiętnieniem Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus zapowiedział zdradę Judasza, ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa oraz przepowiedział zaparcie się Świętego Piotra.

Czytaj dalej »

Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia to bardzo ważna data dla każdego katolika. Wierni świętują dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest powszechnie znana jako święto Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt w Kościele. W naszej parafii również obchodziliśmy to święto uroczyście uczestnicząc we mszach św. Kilka ujęć w obiektywie. (SS)

Czytaj dalej »

Boże Narodzenie 2020. Obostrzenia na święta

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne święta w roku. Zwykle spotykaliśmy się z bliskimi przy wigilijnej kolacji. Zapraszaliśmy rodzinę z drugiego końca kraju, a nawet z zagranicy. Tym razem było jednak inaczej.

Czytaj dalej »

Tegoroczne Boże Ciało w obliczu pandemii z dystansem

W czwartek, 11 czerwca 2020 roku Kościół katolicki obchodził Boże Ciało. Tegoroczna uroczystość ze względu na obostrzenia sanitarne związane z zagrożeniem epidemicznym, przebiegała inaczej niż w latach ubiegłych.

Czytaj dalej »