Dożynki 2015

13 września 2015r. odbyły się tegoroczne dożynki w parafii św. Andrzeja Boboli w Dubenikach.

13 września 2015r. odbyły się tegoroczne dożynki w parafii św. Andrzeja Boboli w Dubenikach. O 12.30 odbyła się msza święta. Podczas kazania ks. proboszcz Tadeusz Koresteński mówił m.in. o tym, że należy doceniać i szanować pracę rolników, że Polacy powinni korzystać przede wszystkim z tego, co daje im polska ziemia. Zauważył też, że młodzi mieszkańcy wsi coraz częściej wyjeżdżają nie tylko do miast, ale i za granicę. To może mieć kiedyś opłakane skutki. Po mszy wszyscy przenieśli się na parafialne podwórko. Tu ks. proboszcz pobłogosławił przyniesione tegoroczne plony, następnie starostowie dożynek: Anna Stypułkowska (Bludzie) i Jarosław Bernatowicz (Białe Jeziorki) dzieli się ze wszystkimi chlebem i serem. Później rozpoczął się festyn. Były konkursy, loteria fantowa, występy artystyczne na scenie. Można także było posilić się pieczonym prosiakiem, bigosem i grochówką. (GOLDAP.INFO)

Komentowanie wyłączone