Warning: Use of undefined constant THEM_TEMPLATEURL - assumed 'THEM_TEMPLATEURL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 2 Warning: Use of undefined constant THEM_LINKCOLOUR - assumed 'THEM_LINKCOLOUR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 3 Warning: Use of undefined constant THEM_HOVERCOLOUR - assumed 'THEM_HOVERCOLOUR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 4 Warning: Use of undefined constant THEM_FONT - assumed 'THEM_FONT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 5 Warning: Use of undefined constant them_extraCss - assumed 'them_extraCss' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 213 Dożynki 2015 | Parafia św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach

Dożynki 2015

13 września 2015r. odbyły się tegoroczne dożynki w parafii św. Andrzeja Boboli w Dubenikach.

13 września 2015r. odbyły się tegoroczne dożynki w parafii św. Andrzeja Boboli w Dubenikach. O 12.30 odbyła się msza święta. Podczas kazania ks. proboszcz Tadeusz Koresteński mówił m.in. o tym, że należy doceniać i szanować pracę rolników, że Polacy powinni korzystać przede wszystkim z tego, co daje im polska ziemia. Zauważył też, że młodzi mieszkańcy wsi coraz częściej wyjeżdżają nie tylko do miast, ale i za granicę. To może mieć kiedyś opłakane skutki. Po mszy wszyscy przenieśli się na parafialne podwórko. Tu ks. proboszcz pobłogosławił przyniesione tegoroczne plony, następnie starostowie dożynek: Anna Stypułkowska (Bludzie) i Jarosław Bernatowicz (Białe Jeziorki) dzieli się ze wszystkimi chlebem i serem. Później rozpoczął się festyn. Były konkursy, loteria fantowa, występy artystyczne na scenie. Można także było posilić się pieczonym prosiakiem, bigosem i grochówką. (GOLDAP.INFO)

Komentowanie wyłączone