Warning: Use of undefined constant THEM_TEMPLATEURL - assumed 'THEM_TEMPLATEURL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 2 Warning: Use of undefined constant THEM_LINKCOLOUR - assumed 'THEM_LINKCOLOUR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 3 Warning: Use of undefined constant THEM_HOVERCOLOUR - assumed 'THEM_HOVERCOLOUR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 4 Warning: Use of undefined constant THEM_FONT - assumed 'THEM_FONT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 5 Warning: Use of undefined constant them_extraCss - assumed 'them_extraCss' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/goldap2/domains/parafia.dubeninki.info/public_html/wp-content/themes/mistral/functions.php on line 213 Triduum Paschalne | Parafia św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach

Triduum Paschalne

W dniu wczorajszym (24 marca) rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego:  ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

W naszej parafii odbyła się uroczystość błogosławieństwa 2 nowych lektorów, błogosławieństwo to odbyło się podczas czwartkowej mszy św.  – w Dniu Kapłana. W ceremonii uczestniczyli parafianie oraz  rodziny nowych lektorów. W trakcie mszy świętej ksiądz Tadeusz odmówił modlitwy nad kandydatami oraz poświęcił ich nowe stroje liturgiczne. Kulminacyjnym i najbardziej oczekiwanym punktem uroczystości było złożenie przysięgi. Ministranci złożyli ślubowanie, które włączyło ich do grona lektorów, których mottem jest: „Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.”
Lektorom serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z ich formacji oraz zachęcamy innych ministrantów do coraz piękniejszej służby przy Ołtarzu Pana. /SS/

 

Komentowanie wyłączone