Triduum Paschalne

W dniu wczorajszym (24 marca) rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego:  ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

W naszej parafii odbyła się uroczystość błogosławieństwa 2 nowych lektorów, błogosławieństwo to odbyło się podczas czwartkowej mszy św.  – w Dniu Kapłana. W ceremonii uczestniczyli parafianie oraz  rodziny nowych lektorów. W trakcie mszy świętej ksiądz Tadeusz odmówił modlitwy nad kandydatami oraz poświęcił ich nowe stroje liturgiczne. Kulminacyjnym i najbardziej oczekiwanym punktem uroczystości było złożenie przysięgi. Ministranci złożyli ślubowanie, które włączyło ich do grona lektorów, których mottem jest: „Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.”
Lektorom serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z ich formacji oraz zachęcamy innych ministrantów do coraz piękniejszej służby przy Ołtarzu Pana. /SS/

 

Komentowanie wyłączone