Dożynki 2017

10 września 2017r. o godz. 12.30,  w uroczystość jubileuszu 140 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz 50 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej koronami papieskimi, podczas uroczystej mszy św. składaliśmy dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony.

Wieńce, które poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Korosteński przygotowali rolnicy okolicznych miejscowości. Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok, o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Starostami tegorocznych dożynek byli państwo Janina i Jan Kruszkowie z Białych Jeziorek. Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości, a zwłaszcza tym, którzy przygotowali wieńce i zapewnili nam wszystkim tak wspaniały posiłek. (SS)

Komentowanie wyłączone