Bierzmowanie

Bierzmowanie – nazwa pochodzi od bierzma czyli belki z konstrukcji dachowej podtrzymującej strop kościoła. Wraz z chrztem i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. 16 maja 2022 roku, w 200 rocznicę śmierci patrona naszej parafii św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach, młodzież (43 osoby) przyjęła z rąk J.E. ks. biskupa Jerzego Mazura SVD ordynariusza diecezji ełckiej  sakrament bierzmowania.

Uroczyste przywitanie ks. biskupa z przekazaniem kluczy od kościoła odbyło się w godzinach porannych wraz z uroczystą mszą św. po której odbyło się spotkanie ze wspólnotami. Następnie była wizyta na cmentarzu parafialnym wraz z poświęceniem krzyża. Ponadto odbyło się uroczyste udzielenie posługi lektora i ministranta przez J.E. ks. biskupa. /SS/

Komentowanie wyłączone