Kategoria:wydarzenia

Uroczystość bierzmowania, relikwie

Przeżywanie wprowadzenia relikwii patrona św. Andrzeja Boboli zdarza się bardzo rzadko. Taką niecodzienną uroczystość świętowała w sobotę 3 października 2020r. nasza parafia w Dubeninkach.

Czytaj dalej »

25-lecie kapłaństwa

23 sierpnia 2020r. w naszej parafii odbyła się uroczystość 25-lecia kapłaństwa pod przewodnictwem jubilata ks. Bogusława Bogdan SAC. Została odprawiona wspólnie z proboszczem ks. Tadeuszem msza św., podczas której jubilat wygłosił homilię wiernym. Na zakończenie udzielił bożego błogosławieństwa.

Czytaj dalej »

Uroczystość odpustowa

28 czerwca w naszej parafii odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. Piotra i Pawła, której przewodniczył ks. por. Wojciech Pojawa. W uroczystości tej uczestniczyła wieloosobowa grupa modlących się  parafian. (SS)

Czytaj dalej »

Sakrament I Komunii Świętej

W niedzielę, 7 czerwca br. w naszym kościele piętnaścioro dzieci przystąpiło do sakramentu I Komunii Świętej.

Czytaj dalej »

Parafialne dożynki

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny czyli 8 września świętowaliśmy nasze parafialne dożynki, święto chleba i tych którzy go współtworzą – Boga ludzi i rolników. Po uroczystej mszy świętej uczestnicy dożynek tradycyjnie dzielili się chlebem, a potem innymi wyrobami, których pełno było na stoiskach przygotowanych przez parafian.

Czytaj dalej »

Bierzmowanie 2019

4 czerwca 2019 roku o godz. 15:00  w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach,  23 kandydatów do bierzmowania przyjęło z rąk Jego Ekscelencji ks. biskupa Jerzego Mazura sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Czytaj dalej »