Archiwa: maj, 2017

Pierwsza Komunia Święta w Dubeninkch

28 maja 2017r. w naszym kościele parafialnym  podczas  mszy św. o godz. 11.00  grupa 17 dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijącym sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Czytaj dalej »

Remont – ciąg dalszy

Koszt zakupu wykładziny i chodników do świątyni to kwota 9.450zł, słownie dziewięć tysięcy czterysta pięćdziesiąt złotych 00/100. Zakup sfinansowano ze składek rodziców dzieci bierzmowanych i  dzieci pierwszokomunijnych z roku ubiegłego oraz roku bieżącego. (SS)

Czytaj dalej »

Prace remontowe przy świątyni

Od tygodnia przy kościele parafialnym w Dubeninkach trwają prace nad usunięciem starej pokruszonej opaski oraz położeniem nowej kostki wokół kościoła. Ostatnie takie przedsięwzięcie miało miejsce około 30 lat temu.

Czytaj dalej »

Odpust ku czci św. Andrzeja Boboli

W ciągu roku liturgicznego każda parafia przynajmniej raz przeżywa uroczystość odpustową. W tym dniu w sposób szczególny czci się patrona parafii, czyli są to jakby imieniny parafii. W naszej wspólnocie w br. uroczystość ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona parafii, przypada na dzień 16 maja. Odpust parafialny jest świętem patronalnym kościoła parafialnego.
Czytaj dalej »