Bierzmowanie 2019

4 czerwca 2019 roku o godz. 15:00  w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach,  23 kandydatów do bierzmowania przyjęło z rąk Jego Ekscelencji ks. biskupa Jerzego Mazura sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Uroczysta msza święta rozpoczęła się przed wejściem do świątyni błogosławieństwem młodzieży przez rodziców. Eucharystia rozpoczęła się wejściem procesji na czele z biskupem ełckim. Całość uświetniali kandydaci do bierzmowania poprzez czytanie Pisma Świętego, śpiewanie psalmu oraz modlitwę wiernych. Natomiast elementem najważniejszym była homilia wygłoszona przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Jerzego Mazura. Następnie młodzież otrzymała z rąk biskupa sakrament bierzmowania.

Przedstawiciele młodych oraz ich rodzice powitali i na zakończenie uroczystości podziękowali biskupowi za udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Słowa wdzięczności skierowali również do księdza proboszcza oraz katechetów, którzy poświęcili swój czas, aby przygotować ich do tej ważnej uroczystości. (SS)

Komentowanie wyłączone