Parafialne dożynki

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny czyli 8 września świętowaliśmy nasze parafialne dożynki, święto chleba i tych którzy go współtworzą – Boga ludzi i rolników. Po uroczystej mszy świętej uczestnicy dożynek tradycyjnie dzielili się chlebem, a potem innymi wyrobami, których pełno było na stoiskach przygotowanych przez parafian.

Trwał piknik na placu parafialnym przy ognisku połączony z występami takich zespołów artystycznych jak:

  •  Zespół Folklorystyczny „Babskie Olekanie” z Rozóg
  •  Zespół „Rospuda” z Filipowa
  •  Kapela „Onegdaj” z Filipowa
  •  Zespół i Stowarzyszenie „Rominczanie” z Dubeninek

Ponadto gościnnie wystąpiła p. Anna Zaborowska z Białej Piskiej ze swoim folkiem, którym to zaraziła jej babcia, a z Zespołem „Uciesne Kamratki” zajęła III miejsce w Kazimierzu Dolnym- pieszcząc nasze ucho z tak pięknego śpiewu. (SS)

Komentowanie wyłączone